Ve Smetanových sadech se objevila medůza

 

Velká plastová koule, tzv. medůza, vyrostla dnes v lokalitě U Branky ve Smetanových sadech v Plzni. K vidění bude pouze do dnešní 17. hodiny.

DSC_0013Meduza z dílny berlínských designerů Plastique Fantastic má 15 metrů a má za úkol poněkud netradičně upozornit na výstavu Má Plast. „Objem této bubliny je objem plastu, který Plzeňané vytřídí za tři dny. Chtěli jsme názorně ukázat, jak to vypadá,“ uvedl programový ředitel Plzně 2015 Jiří Sulženko s tím, že šířka medůzy je 5 metrů a výška 4,5 metrů.

Vernisáž výstavy Má plast se uskuteční v úterý 11. října od 18 hodin v DEPO2015 v Plzni, k vidění pak bude do konce února příštího roku. Výstava představí 15 umělců a designérů, kteří se snaží nejen upozornit na problém plastového odpadu ve světě, ale i navrhnout originální tvůrčí řešení. Představí se: Atečka Design, Better Future Factory (NL), Michal Cihlář, Fablab DEPO2015, Dave Hakkens a Precious Plastic (NL), Iyo Hasegawa (JAP), Mupimup, Plastique Fantastique (DE), Veronika Richterová, Iwan Seiko, Studio Swine (UK), Nicole Taubinger, Benedikt Tolar, značka Adidas s botami od Alexandera Taylora, značka Melissa presented by Bella Brutta s designy bot od Zahy Hadid nebo Vivienne Westwood nebo atelier PET-MAT Fakulty architektury ČVUT.

Součástí výstavy je dětská herna Benedikta Tolara a funkční recyklátor plastů Precious Plastic, poprvé v ČR bude vystavena židle Sea Chair od londýnského Studia Swine, hudební doprovod na výstavě obstará 3D tiskárna, která kromě naší hymny zahraje i tři další skladby.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.